X
پنجشنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۲۲ ۳۲۱۴
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اطلاعیه ها  
چچ
تجلیل ازصادرکنندگان نمونه استانی

آیین تجلیل از صادرگنندگان منتخب استان اصفهان با حضور مدیر کل دفتر نمایندگی‌های سازمان توسعه تجارت ،فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی،استاندار ، مسوولین سازمان های دولتی و فعالان اقتصادی در سالن همایش های بین المللی اتاق اصفهان برگزار شد.

در این مراسم باشکوه از 8 صادرکننده نمونه ملی ، 20 صادرکننده نمونه استانی و 3 صادرکننده نمونه جوان استان اصفهان تجلیل شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

احمدیه:  صادرات استان اصفهان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

 «اسرافیل احمدیه»رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان اصفهان در این مراسم گفت:طی هفت ماهه سال جاری 2/1 میلیارد دلار صادرات استان بوده که امیدواریم تا پایان سال شرایط بهتری در صادرات پیدا کنیم .

وی صادرات سال  92 استان اصفهان را برابر  1/2میلیارد دلار برشمرد و گفت:در سال جاری هشت صادرکنننده نمونه ملی به استان اختصاص داشت و یک صادرکننده نیز به عنوان ممتاز انتخاب شد.

 

«عباس قلی» مدیرکل دفتر نمایندگی‌های سازمان توسعه تجارت ایران در این مراسم گفت:دولت یازدهم با تقویت دیپلماسی اقتصادی خواستار توسعه روابط اقتصادی با سایر کشورهاست و فعالان اقتصادی می توانند از این فرصت  نهایت استفاده را ببرند.

وی از احیای جوایز صادراتی از محل درآمد یارانه ها  خبر داد و گفت:به زودی آیین نامه های اجرای این سیاست به تصویب هیات دولت می رسد .

وی اضافه کرد:رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی قبل از اعزام به ماموریت  به  22 استان کشور سفر و از نزدیک توانمندیها و ظرفیت های  آنان را مورد ارزیابی قرار دادند و در نظرسنجی سازمان توسعه تجارت ،استان اصفهان از نظر رایزنان اعزامی بهترین استان از نظر تنوع فعالیت ها بوده است.

وی از ایجاد میز ویژه رایزنان بازرگانی در سازمان صنعت،معدن و تجارت استان اصفهان خبر داد و گفت:تولید کنندگان و صادرکنندگان می توانند از طریق این میز با رایزنان بازرگانی مراکز و نمایندگی های ایران در خارج کشور ارتباط برقرار کنند و از این ظرفیت جهت صادرات و واردات  بهره بگیرند.

وی همچنین  از صادرکنندگان استان اصفهان خواست که کشورهای هدف صادراتی را با سازمان توسعه تجارت معرفی تا در موضوع ایجاد رایزنی بازرگانی در ان کشورها اقدام شود.

استاندار :47 مانع توسعه صادرات استان توسط شورای گفتگو شناسایی شده است

«رسول زرگرپور»استاندار اصفهان در این مراسم گفت:شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان اصفهان  موانع اصلی توسعه صادرات را شامل  47 مانع شناسایی و راهکارهای برطرف شدن آن را که در قالب 30 راهکار  استانی و 17 راهکار ملی مشخص کرده است .

وی در بخش دیگری از سخنان به صادرات هفت ماه گذشته استان که معادل 2/1 میلیارد دلار بوده ،اشاره و گفت:اعمال محدودیت برای صادرات مصنوعات طلا،مسایل تحریم بانکی ، بیمه و کشتیرانی ،بی ثباتی در سیاست های تجاری و ارزش گذاری دلار از جمله عوامل کاهش صادرات استان بوده است.

وی خاطر نشان کرد:توسعه صادرات کالاهای مزیت دار و واردات مواد اولیه رویکرد استان در افزایش میزان صادرات است .

کسائیان:فعالان اقتصادی به جای بازارهای داخلی به بازارهای خارجی  تمرکز کنند

«خسرو کسائیان»رییس اتاق اصفهان در این مراسم خواستار جایگزین شدن نگاه برون گرایی به جای درون گرایی فعالان اقتصادی شد و گفت:به جای اینکه فقط به بازارهای داخلی توجه کنیم بهتر است در عرصه بازارهای خارجی حضور فعال داشته باشیم .

وی با اشاره به عملکرد موفق شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان اصفهان گفت:این شورا با بررسی موانع صادرات استان ،راهکارهای توسعه صادرات را پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی ،ارایه کرد .

فولادگر:لابحه رونق تولید همه بخش های اقتصادی را تحت پوشش قرار می دهد

«حمید رضا فولادگر»رییس کمیسیون  اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به لایحه خروج از رکود دولت که در صحن مجلس در حال تصویب است،اشاره کرد و گفت:در این لایحه 30 ماده ای تلاش شده که همه بخش های اقتصادی مورد توجه قرار گیرد و مجلس نیز 30 ماده به ان بر اساس طرح رفع موانع تولید افزوده است.

وی اضافه کرد:در این لایحه تقویت بازار سرمایه ،فعالیت های معدنی،کشاورزی،صنعتی و همچنین ارایه تسهیلات بانکی ،معافیت های مالیاتی و اصلاحات قانون کار مورد توجه قرار گرفته است.

 

سهل آبادی: استان در صدور مجوز های صادراتی و ارایه تسهیلات بانکی فعال تر عمل کند 

«سید عبوالوهاب سهل آبادی»نایب رییس دوم اتاق اصفهان  در این  مراسم خواستار کمک بانک ها به فعالان اقتصادی در بخش تولید و صادرات شد و گفت:بانکها می توانند با ارایه تسهیلات شرایط تولید

وی خواستار تقویت زیرساخت های توسعه صادرات استان از جمله آزمایشگاه های استاندارد جهت صدور سریع مجوزها به صادرکنندگان شد و گفت:نبود شرکت های بین المللی حمل و نقل در استان ، فعال نبودن کارگو ترمینال و طولانی بودن صدور برخی از مجوزها از جمله چالش های صادرکنندگان استان است.

سهل آبادی همچنین از استاندار اصفهان خواست تا از انتقال آب ونک سمیرم به رفسنجان جلوگیری کند

.

در پایان این مراسم از 8 صادرکننده نمونه ملی شرکت ذوب آهن اصفهان،شرکت گلنور،شرکت داروسازی فارابی،شرکت نفت سپاهان،شرکت هواپیماسازی هسا،شرکت چیکا سپاهان،شرکت اشکان شیمی و شرکت تمدن فرش کاشان تجلیل شد.همچنین در بخش صادرکننده نمونه استانی از شیر پاستوریزه پگاه اصفهان،نگین عسل هرند، شرکت داراکار،شیمی تقطیران نقش،تعاونی چند منظوره نوید نور،فناور پلاستیک سپاهان،صنایع فرش آرامش بیدگل،مجتمع نساجی آسایش کاشان،شرکت کشتیرانی ساحلداران،شرکت مسافرت هوایی و گردشگری هفت اقلیم،الماس فروزان اسپادانا ،شرکت آجر سفال سپهر اصفهان،شرکت اسپاهان کوشا،شرکت درمان گاز،بازرگانی مشرف سپاهان،صفا نیکو سپاهان،تولیدی بیسکویت اصفهان فرخنده،شرکت گلرنگ فرش بیدگل،تولیدی قدس نجف آباد و چند منظوره کشاورزی پردیس تقدیر  و تندیس روز ملی صادرات و لوح یادبود اهدا شد.

همچنین برای نخستین بار از مدیران شرکت طناب نقش جهان، شرکت آلما گروه پرشین  و شرکت فرآورده های سیب زمینی پریس به عنوان صادرکننده جوان نمونه تقدیر شد   

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 9.4516126314799
Query time: 2.2714765866597