X
چهارشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۰۶ ۱۵۶۹
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اطلاعیه ها  
چچ
آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو اصفهان با حضور دکتر خلفی، مشاور وزیر و سرپرست مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت

آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو اصفهان با حضور دکتر خلفی، مشاور وزیر و سرپرست مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو اصفهان شب گذشته با برگزاری نشست خبری و حضور دکتر خلفی، مشاور وزیر و سرپرست مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست از رشد 38 درصدی تولید خودرو کشور در سال 95 خبر داد.

فرزاد خلفی با بیان این که دولت تدبیر و امید در حوزه اشتغال زایی و کارآفرینی و همچنین تولید ثروت از دانش، گام های عملی برداشت، افزود: در آینده ای نه چندان دور، کیفیت خودروهای داخلی از طریق مذاکراتی که با شرکت های مهم جهان صورت گرفته، متحول خواهد شد تا صنعت خودروسازی از مونتاژکاری به خودروسازی با دانش و رو به پیشرفت تبدیل شود. به عنوان مثال محصولات ایران خودرو که سال آینده وارد بازار می شوند مجهز به تکنولوژی های روز دنیا بوده که با مشارکت و بهره مندی از دانش فرانسوی ها تولید شده است. 
وی ادامه داد: طی چند سال اخیر، بیش از 8 میلیارد دلار جذب سرمایه گذاری خارجی اتفاق افتاده که 5.5 میلیارد دلار آن بعد از برجام محقق شده است.

خلفی با بیان این که در سال جاری شاهد رشد 3.7 درصدی بخش صنعت بودیم، اظهار داشت:برای نخستین بار تراز تجاری کشور مثبت شده و شاهد پیشی گرفتن صادرات از واردات بودیم. همچنین مطابق آمار، در سال 93 بیش از 500 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی محقق شده است.

وی تأکید کرد: دغدغه مهم وزیر صنعت در حوزه خودرو، افزایش رقابت پذیری، افزایش کیفیت خودروها و خدمات پس از فروش آن و همچنین مشتری مداری است تا مردم بتوانند بر اساس مزیت های موجود دست به انتخاب بزنند. همچنین دیگر دغدغه مهم، متکی شدن به دانش و فناوری به جای خام فروشی است تا بتوان محصولاتی با ارزش افزوده بالا، تولید و صادر کرد.

مشاور وزیر و سرپرست مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت با تأکید بر اینکه متناسب با تقاضای مردم، امسال تولید خودرو 38 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: به طور قطع سال آینده کیفیت خودروهای داخلی متحول خواهد شد چراکه در حال رایزنی با شرکت های مهم تولید خودرو جهان هستیم تا انتقال دانش و تجربه آنان به داخل کشور را برنامه ریزی کرده و طی قراردادهایی با دیگر کشورها وضعیت تولید خودروی داخلی را ارتقا دهیم.

وی با اعلام این که در سه سال گذشته بیش از 14 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن کشور تزریق شده است، گفت: کیفیت خودروی ایرانی متناسب با قیمت آن افزایش می یابد و ما نمی توانیم سهم خودرو ایرانی را در اقتصاد کشور نادیده بگیریم و تولید خودرو در کشور را متوقف کنیم.

وی با اشاره به اینکه صنعت خودروسازی در دولت یازدهم به سمت کیفی سازی حرکت کرده، بیان داشت: سهم دولت در خودروسازی کشور کمتر از 15 درصد است و بیشتر نقش نظارتی دارد.

همچنین معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در این نشست خبری با اشاره به اینکه وضعیت تولید خودرو در کشور نسبت به چند سال گذشته با بهبود نسبی مواجه شده است، تصریح کرد: با این وجود هنوز با ایده‌آل فاصله داریم و باید در راستای به روز کردن صنعت خودروسازی کشور تلاش کنیم.

شاهین آذری در خصوص حمایت وزارت صنعت افزود: اقدامات خوبی در راستای حمایت صنایع انجام شده و در بسته حمایتی وزارتخانه، تمامی محدودیت ‌ها همچون وجود چک برگشتی و اقساط معوقه در ارتباط با صنعتگران و تولیدکنندگان نادیده گرفته شد تا زمینه ارایه تسهیلات به آنها فراهم شود که خوشبختانه تعداد زیادی از واحدها برای دریافت این بسته حمایتی ثبت نام کردند.

وی مطالبات مربوط به قطعه سازان را موضوعی مهم در صنعت خودرو دانست و گفت: خوشبختانه بخش زیادی از این مطالبات پرداخت شده و امیدواریم این موضوع هر چه زودتر به طور کامل مرتفع شود. 

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو از 5 تا 8 بهمن ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان میزبان علاقه مندان این صنعت میباشد

در این دوره نیز همچون سال های گذشته خودروسازان و واردکنندگان برتر کشور به این نمایشگاه پیوسته‌اند که گروه صنعتی ایران‌خودرو، گروه خودروسازی سایپا، مدیران خودرو، کرمان خودرو، شرکت صنایع مدیا موتورز کیش، شرکت خودروسازی کارمانیا، رامک خودرو، آرین موتور پویا و جهان نوین آریا از مشارکت‌کنندگان این دوره هستند.

 

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 8.1229753494263
Query time: 3.8461988766988