X
چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ۸
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اطلاعیه ها  
چچ
واعظی: به رغم جنگ اقتصادی وضعیت خوبی را در کشور شاهد هستیم

واعظی: به رغم جنگ اقتصادی وضعیت خوبی را در کشور شاهد هستیم

رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: در سه سال گذشته به رغم مواجهه با جنگ تمام عیار اقتصادی و ضرورت تهیه کالاهای اساسی جامعه اکنون همه شرکت‌ ها و بنگاه‌های اقتصادی در حال رشد و فعالیت بوده و وضعیت خوبی را شاهد هستیم.

محمود واعظی شامگاه روز پنجشنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه و ملی استان و نود و نهمین شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی اصفهان افزود: چهار سال گذشته دیوانه‌ای مانند ترامپ در آمریکا به عنوان رئیس جمهوری انتخاب و اقدامات عجیب و غریب انجام داد.

وی ادامه داد: که این اقدامات عجیب تنها درباره ایران نبود بلکه کشورهای همسایه و اروپا هم با این مشکلات مواجه شدند اما مشکلاتی که برای ایران با تحریک صهیونیست بوجود آمد قابل مقایسه با هیچ کشوری نبود.

واعظی اضافه کرد: با فشار حداکثری جنگ روانی و تبلیغاتی علیه ایران به راه انداختند از این رو مقام معظم رهبری از این فشار به عنوان جنگ اقتصادی یاد کردند.

وی بیان کرد: در کشور ایران جنگ هشت ساله داشتیم که برای اداره آن مرتب تصمیماتی گرفته شد تا به دشمن پیروز شویم سپس مسائل داخلی را حل کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهوری اظهار کرد: در گذشته روزانه ۲ میلیون و هشتصد هزار بشکه نفت به فروش می‌رسید اما اکنون با توجه به جنگ اقتصادی تحمیل شده زیر صد هزار بشکه نفت فروختیم که حتی پول آن را هم نتوانستیم جابجا کنیم اما اکنون فروش نفت و صادرات ما روان تر شده است.

واعظی اظهار داشت: باید فضایی به وجود می‌آوردیم تا دشمن سوء استفاده نکند.

وی با بیان اینکه خود آمریکایی‌ها عنوان می‌کنند فشار حداکثری علیه ایران شکسته خورده است، اظهار کرد: از رهبری بابت هدایت‌هایشان، از مردم بابت مقاومتشان و از تولیدکنندگان و صادرکنندگان بابت تولید و صادرات آن‌ها تشکر و قدردانی می‌کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهوری بیان کرد: خرابه، خونریزی و شهدای جنگ نظامی مشخص است و انتظارت مردم از حکومت پایین است اما جنگ اقتصادی هیچ خرابه مشخصی ندارد که انتظارت مردم از دولت بالا می‌رود.

به گفته وی با وجود نیروی متخصص و کارآمد در اصفهان توقع همه ما در تهران از اصفهان زیاد است.

واعظی گفت: برخی از استان‌های کشور پیشران هستند یعنی اگر استانی مانند اصفهان حرکت کند اقتصاد کشور حرکت می‌کند زیرا بقیه استان‌ها این سیاست و رویه را دنبال می کنند.

وی تصریح کرد: در بخش‌های مختلف به ویژه در زمینه مدیران، تولیدکنندگان و صادرکنندگان و بخش خصوصی استان اصفهان در سطح ملی نقش بسیار ارزنده‌ای داشته است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: در شرایط بسیار سخت و در مدت زمان بیست و هشت ماه اشتغال و بیکاری استان اصفهان از ۱۴.۷ درصد به ۱۰.۴ رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی شرکت‌ها و بنگاه‌ها در حال رشد و فعالیت هستند، از این رو اکنون وضعیت خوبی را شاهد هستیم.

واعظی گفت: اکنون به برکت فضایی که در دانشگاه‌ها، صنایع و بخش خصوصی برای جوانان بوجود آمده نزدیک به پنج هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان داریم از این رو باید بیشتر جوانان را جدی بگیریم و به آن ‌ها مانند فرزندان خود نگاه کنیم زیرا اقدامات جوانان مشکلات اشتغال و معضلات کشور را برطرف و کشور را به سمت توسعه پیش می‌برد.

آدرس کوتاه شده: