X
دوشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۲ ۴۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اطلاعیه ها  
چچ
نخستین مزرعه "رمز ارز" استان اصفهان در فریدن کلنگ زده ‌خواهد شد

نخستین مزرعه "رمز ارز" استان اصفهان در فریدن کلنگ زده ‌خواهد شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: نخستین مزرعه "رمز ارز" استان توسط بخش خصوصی در شهرستان فریدن ایجاد خواهد شد.

سیدحسن قاضی عسکر روز گذشته در نشست خبری با خبرنگاران افزود: یکی از طرح‌هایی که از حدود یک سال و نیم پیش دنبال شد، ایجاد مزرعه رمز ارز بود که به این منظور منطقه فریدن که از نظر آب و هوا، سردسیر و دارای برق اضافه است، انتخاب شد.
وی ادامه داد: فریدن از مناطق خوش آب و هواست و درصدد تبدیل آن به منطقه دانش بنیان هستیم، از همین‌رو ایجاد طرح های سبز، بدون آلایندگی و کم آب بر در این شهرستان در دستور کار قرار دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان افزود: در همین راستا سرمایه‌گذاری در طرح‌های دارای ارزش افزوده و ارزآور با هدف توسعه معیشت مردم از حمایت مجموعه مدیریت استان برخوردار است.
وی اضافه کرد: بر این اساس یک شرکت از منطقه فریدن مجوز لازم را از سازمان صمت استان، شرکت‌ شهرک‌های صنعتی، فرمانداری فریدن، محیط زیست و برق اخذ کرده است تا به عنوان نخستین مزرعه تولید رمز ارز فعالیت کند.
قاضی عسکر با بیان اینکه موفقیت در عرصه اقتصاد متضمن حرکت بر اساس مزیت‌های منطقه‌ای و ایجاد ارزش افزوده است، خاطرنشان کرد: سمیرم، فریدن و محمدآباد جرقویه از نظر انرژی برق امکان تولید رمز ارز را دارا هستند و حمایت از سرمایه‌گذاری در این صنعت در مناطق مزبور در دستور کار ماست.
وی با اشاره به نقش رمز ارز در دور زدن تحریم‌ها، اظهار داشت: این بخش از صنایع دارای آینده بسیار درخشان است لذا مجوزهای لازم با همت دستگاه‌های اجرایی استان در کوتاه‌ترین زمان دریافت شد.
معاون استاندار اصفهان افزود: شرکت یاد شده در فریدن در کنار احداث مزرعه می کوشد تا با احداث کارخانه تولید و مونتاژ دستگاه‌های استخراج رمز ارز، استخر پول دیجیتال، مرکز علمی کاربردی به منظور تربیت و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز و ایجاد نیروگاه‌های برق، از منابع تجدیدپذیر در مسیر خودکفایی گام بردارد.
وی با اشاره به ضرورت اجرای طرح همزیستی گفت: بر اساس این طرح از محل پرت انرژی در یک بخش، در بخش دیگر استفاده می‌شود و به عنوان مثال از گرمای دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال در تامین گرمایش گلخانه‌ها استفاده خواهد شد تا از این طریق علاوه بر جلوگیری از پرت انرژی از آلودگی زیست محیطی ناشی از گرمایش سنتی گلخانه‌ها نیز جلوگیری شود.
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صمت استان اصفهان نیز در این نشست گفت: تاکنون مجوز ۵۸ مرکز تولید رمز ارز با اشتغالزایی ۶۸۵ نفر و سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۳ هزار ‌و ۵۵۷ میلیارد ریال در استان صادر شده است.
محمد زینلی افزود: هماهنگی با شرکت برق در زمینه تامین انرژی از مهمترین الزامات کسب مجوز در این حوزه است.
وی با اشاره به ضرورت مدیریت رمز ارز تاکید کرد: تولید رمز ارز صرفا از طریق مبادی قانونی دنبال می شود.

فراهم شدن هتلینگ تولید رمزارز در شهرک فریدن

غلامرضا توکلی، رئیس اداره طرح‌ها و سرمایه گذاری سازمان صمت اصفهان در این نشست هتلینگ را مزیت دیگر این طرح برشمرد و بیان کرد: افرادی که با چند دستگاه محدود تولید رمزارز می‌کنند و احداث مزرعه جداگانه برایشان صرفه ندارد می‌توانند با قراردادن دستگاه‌هایشان در اختیار شهرک با پرداخت کارمزد رمز ارز تولیدی‌شان را دریافت کنند و به سمت تولید غیرقانونی نروند.

وی افزود: سرمایه‌گذاران همچنین می‌توانند در کنار نیروگاه‌ها با اخذ مجوز تولید رمز ارز کنند که برای طرفین منفعت خوبی دارد.

با راه‌اندازی نخستین مزرعه رمز ارز در فریدن بصورت مستقیم برای ۳۰۰ تا ۶۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 12.397905985514
Query time: 11.571606000264