X
شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۵۸ ۱۰۳
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اطلاعیه ها  
چچ
تعیین قیمت روغن موتور دیزلی ضروری است

معاون سازمان صمت اصفهان:

تعیین قیمت روغن موتور دیزلی ضروری است

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: تعیین قیمت روغن موتور دیزلی برای کنترل گرانی و کمبود عرضه این محصول در اصفهان ضروری است.

اسماعیل نادری افزود: استان اصفهان دارای بزرگترین ناوگان حمل و نقل کشور است و مصرف بیشتری در روغن دیزل دارد که بدلیل ارائه قیمت‌های دستوری با کاهش عرضه از طرف کارخانه‌های تولید این محصول مواجه هستیم.

وی افزود: روغن موتور دیزل دارای بیشترین مصرف است و تاثیر مستقیمی بر حمل و نقل دارد، به همین دلیل هر سال همزمان با پایان فروردین و ابتدای اردیبهشت تعیین تکلیف در مورد قیمت این محصول انجام می‌شد.

نادری ادامه داد: تولید روغن موتور دیزل در شرایطی که هنوز قیمت گذاری به موقع در مورد آن انجام نشده است، به ادعای تولید کنندگان صرفه اقتصادی برای آنها ندارد و به همین دلیل تولید این نوع روغن کاهش پیدا می‌کند.

به گفته وی، تولیدکنندگان، خط تولید خود را به روغن‌های دیگر اختصاص می‌دهند و صادرات انواع روغن‌های صنعتی و بنزینی را انجام می دهند.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، افزود: طی ۲ سال اخیر کشور در بازار محصولات تولیدی با موانع و چالش‌های گوناگونی مواجه شده که بیشتر آن ناشی از جنگ اقتصادی بوده است.

به گفته وی، روند توزیع و عرضه انواع روغن موتور خودرو در کنار سایر کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در بازار باید به‌صورت مستمر رصد و بازرسی شود.

نادری گفت: بازرسان این سازمان و اتاق اصناف، درصورت مشاهده و دریافت گزارش با متخلفان برخورد قانونی و مراتب به تعزیرات حکومتی ارسال خواهد کرد.

وی از هموطنان خواست هرگونه تخلف صنفی مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 23.657800674438
Query time: 22.413566748301