X
شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۹ ۸۷
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اطلاعیه ها  
چچ
افزایش قیمت نان در اصفهان اجرایی می‌شود

با ابلاغ سازمان صنعت ، معدن و تجارت ؛

افزایش قیمت نان در اصفهان اجرایی می‌شود

معاون هماهنگی اقتصادی استانداری اصفهان گفت: مصوبه افزایش قیمت نان با ابلاغ سازمان صنعت ، معدن و تجارت در این استان اجرایی می‌شود.

سیدحسن قاضی عسگر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قیمت نان با توجه به نوع آن، حدود ۲۰ تا ۲۸ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: اصلاح قیمت و افزایش قیمت نان باید در فروردین ماه سالجاری انجام می‌گرفت اما بنا به دلایلی به زمان دیگری موکول شد.

معاون هماهنگی اقتصادی استانداری اصفهان اظهار داشت: نانوایان تولید کننده در جامعه محسوب می‌شوند و همانطور که منافع مصرف کنندگان را در نظر می‌گیریم باید منافع تولید کننده و سود منطقی را هم برای آنها در نظر بگیریم.

وی با اشاره به افزایش قیمت اجاره بها، رهن و اجاره و خمیرمایه نانوایان، اضافه کرد: کمیته‌های تخصصی در این زمینه تشکیل شد و پیشنهادهایی را در مورد اصلاح و افزایش قیمت نان ارائه دادند اما نظر اتحادیه نانوایان خیلی بالاتر بود و در نهایت مقرر شد که بر اساس ارزیابی کارشناسان قیمت نان در حد معقولی اصلاح شود که از ضرر نانوایان و مصرف کنندگان جلوگیری شود.

به گفته وی، میزان و درصد افزایش قیمت‌ها توسط سازمان صمت به فرمانداری‌ها ابلاغ می‌شود و فرمانداری‌ها هم در هر منطقه‌ای باید به نانوایان ابلاغ کنند که در صورت انجام مطلوب این امور، اصلاح قیمت ها از امروز باید اجرایی شود.

قاضی عسگر خاطرنشان کرد: نان تولیدی با استفاده از آرد یارانه‌ای، به هیچ وجه نباید کنجد زده شود و از این طریق با قیمت بالاتری به فروش برسد و در صورت انجام این کار تخلف محسوب می‌شود و سازمان‌های بازرسی صمت و اصناف و تعزیرات با اینگونه تخلفات برخورد قانونی خواهند کرد.

وی افزود: تنها نانی که با نرخ مصوب به‌صورت کنجدی بفروش می‌رسد، سنگک است.

معاون هماهنگی اقتصادی استانداری اصفهان گفت: تعدادی از نانوایان سنگک پز در شهرستان اصفهان آزادپز کامل هستند و مشمول قیمت گذاری نمی‌شوند و عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت نان آنهاست و باید نانوایی های سنگک در این شهرستان هم بطور کامل آزادپز شود و از شمول نرخ گذاری خارج شوند.

وی ادامه داد: نانوایی سنگک آزادپز به‌جز شهرستان اصفهان در دیگر شهرستان‌های این استان وجود ندارد و همه آنها یارانه‌ای هستند.

قاضی عسگر ابراز امیدواری کرد که با اصلاح قیمت نان، کیفیت آن هم بهتر شود.

وی بیان کرد: در زمان حاضر کیفیت نان نسبت به گذشته خیلی بهبود پیدا کرده و دور ریز آن هم بسیار کم شده است و امکان تهیه نان با کیفیت در استان اصفهان وجود دارد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7444006601969
Query time: 1.9989528656006