X
دوشنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۳۵ ۶۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اطلاعیه ها  
چچ
افتتاح خط مونتاژ پنل های تلویزیون با حضور معاون امورصنایع وزارت صمت/ گام روبه جلو در صنعت لوازم خانگی برای کاهش وابستگی به برندهای خارجی

افتتاح خط مونتاژ پنل های تلویزیون با حضور معاون امورصنایع وزارت صمت/ گام روبه جلو در صنعت لوازم خانگی برای کاهش وابستگی به برندهای خارجی

معاون امور صنایع وزارت صنعت در جریان سفر به استان اصفهان ضمن افتتاح خط مونتاژ پنل های تلویزیون و بردهای الکتریکی از،کاهش وابستگی در صنعت لوازم خانگی به برندهای خارجی خبرداد.

مهدی صادقی نیارکی در جریان بازدید از، زیر ساخت های تولیدی در حوزه لوازم خانگی با اشاره به سیاست های، حمایتی وزارت صنعت از توسعه ساخت داخل بیان کرد: ما در حوزه توسعه داخلی سازی ، نهضت ساخت داخل را به عنوان سرفصل برنامه های وزارت صمت تعریف کردیم ودر این راستا رویدادهای ترویجی نظیر میزهای ساخت داخل را با هدف بهم رسانی نیازها وتوانمندی های صنعتی مورد پیگیری قراردادیم.

معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: در پروژه نهضت ساخت داخل علاوه بر میزهای توسعه ساخت داخل ،برنامه ریزی کردیم که با مدیریت واردات ،ظرف سه سال کاهش ارزبری در کشور صورت گیرد.

صادقی نیارکی افزود: در این نهضت ، بخش اول معطوف به صنایعی بود که ظرفیت و توانمندی آن در کشور وجود داشت،ولی بهره گیری نمی شد به طورمثال ظرفیت های خوبی در صنعت لوازم خانگی وجود داشت،که حدود ۳۰درصد از این ظرفیت استفاده می شد که در سال های اخیر استفاده بهینه از ظرفیت های منصوبه اتفاق افتاد که به نوعی جایگزین واردات است .موضوع دیگر داخلی سازی قطعات ، تجهیزات و ملزوماتی بود که در داخل ظرفیت تولید نداشتیم و نیاز به سرمایه گذاری داشت که خوشبختانه مجموعه ای که امروز بازدید شد در این حوزه ظرفیت سازی کرده است.

وی خاطر نشان کرد : با تولید این پنل ها و بردها میزان وابستگی به برندهای خارجی کاهش پیدا می کند و می توان متناسب با نیاز مشتریان داخلی پلت فرم طراحی شود که این اتفاق یک گام روبه جلو در افزایش خوداتکایی و کاهش وابستگی است.

وی در ادامه به پروژه نهضت ساخت داخل اشاره کرد و افزود: ما با برگزاری میزهای ساخت داخل ، صنعتگران کشورمان را به توسعه داخلی سازی ترغیب کردیم واین میزها با هدف بهم رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی برگزار شد و درسال۹۸ یک میلیارد و ۲۰۰میلیون یورو قرار داد و تفاهم نامه ساخت داخل منعقد شد. درسال ۹۹ نیز اجرای این سیاست را با همکاری استان ها هدفگذاری کردیم که خوشبختانه ۲میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار داخلی سازی براساس،مستندات دریافتی محقق شده و برای سال جاری نیز ۳میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار هدفگذاری شده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.9030833244324
Query time: 2.0912925402323